HP W2130A/213A Toner cartridge black, 3.5K pages ISO/IEC 19798 for HP CLJ 5800/6700/6701/6800
SKU
W2130A
Login for pricing
In Stock: 20 available
213A Black Original LaserJet Toner Cartridge
  • (~3,500) pages
  • HP Toner Cartridge
More Information
Printing colours Black
Brand compatibility HP
Capacity 3500.00
Colour black
SKU W2130A
EAN 0195122822460
Features
Black toner page yield3500 pages
Quantity per pack1 pc(s)
Printing coloursBlack
Country of originJapan
Pallet size (EU)1184 x 752 x 1089 mm
UNSPSC-code44103103
Pallet weight (imperial)167.8 kg (370 lbs)
Layers per pallet6 pc(s)
Master (outer) cases per pallet20 pc(s)
Products per pallet (EU)80 pc(s)
Operational conditions
Storage temperature (T-T)-20 - 40 °C
Operating temperature (T-T)10 - 32.5 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 80%
Weight & dimensions
Width114 mm
Depth103 mm
Height328 mm
Package depth148 mm
Package weight1.23 kg
Weight800 g
Package width374 mm
Package height188 mm
Products per pallet120 pc(s)
Pallet dimensions (W x D x H)1200 x 976 x 1272 mm
Print quality
Packaging data
Package depth148 mm
Package weight1.23 kg
Package width374 mm
Package height188 mm
Technical details
Country of originJapan
UNSPSC-code44103103
Layers per pallet6 pc(s)
Box contentsHP Toner Cartridge
Master (outer) cases per pallet layer (EU)16 pc(s)
Other features
Logistics data
Pallet gross weight168 kg
Products per pallet120 pc(s)