Targus ASF23W9EU display privacy filter 58.4 cm (23") Frameless display privacy filter
SKU
ASF23W9EU
Login for pricing
In Stock: 8 available
Privacy Screen 23", 16:9
  • Privacy Screen for desktop screens 23"W (16:9)
  • Works with touch screens and dual screens
  • Durable water resistant cover with secure elastic closure
More Information
Maximum screen size 23 "
Type Frameless display privacy filter
SKU ASF23W9EU
EAN 5051794004915
Features
Anti-reflectiveYes
Easy to applyYes
Country of originSouth Korea
Surface finishMatt
Screen formatWidescreen
Scratch-resistantYes
Display types supportedLCD
Display filter featuresAnti-glare
Aspect ratio16:9
WidescreenYes
Protection featuresScratch-resistant
Technical details
Products per pallet560 pc(s)
Scratch-resistantYes
Display types supportedLCD
Maximum screen size58.4 cm (23")
Aspect ratio16:9
WidescreenYes
Anti-reflectiveYes
Harmonized System (HS) code85299097
Design
Product colourBlack, Transparent
Ergonomics
Weight & dimensions
Depth510 mm
Width1 mm
Weight100 g
Height290 mm
Package height370 mm
Package depth577.9 mm
Package width10 mm
Package weight510 g
Packaging data
Package height370 mm
Package depth577.9 mm
Package width10 mm
Package weight510 g
Other features
Products per pallet560 pc(s)
Screen size compatibility23
Logistics data
Master (outer) case width115 mm
Master (outer) case length590 mm
Master (outer) case height395.9 mm
Master (outer) case gross weight5.69 kg
Products per master (outer) case10 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product Targus ASF23W9EU display privacy filter 58.4 cm (23") Frameless display privacy filter Targus ASF23W9EU display privacy filte... Login for pricing
Kensington 2-way Removable Privacy Screen Filter for 23.8'' Monitors 16:9
Bestseller
Kensington 2-way Removable Privacy Scr... Login for pricing
Kensington 2-way Removable Privacy Screen Filter for 22" Monitors 16:10 Kensington 2-way Removable Privacy Scr... Login for pricing
StarTech.com Monitor Privacy Screen for 27 inch PC Display - Computer Screen Security Filter - Blue Light Reducing Screen Protector Film - 16:9 WideScreen - Matte/Glossy - +/-30 Degree StarTech.com Monitor Privacy Screen fo... Login for pricing
StarTech.com Monitor Privacy Screen for 24 inch PC Display - Computer Screen Security Filter - Blue Light Reducing Screen Protector Film - 16:9 Widescreen - Matte/Glossy - +/-30 Degree
Hot Product
StarTech.com Monitor Privacy Screen fo... Login for pricing
Kensington MagPro Magnetic Privacy Screen Filter for Laptops 14" (16:9)