ASF141WEU
Login for pricing
In Stock: 51 available
Privacy Screen 14.1”W (16:10), 42g, transparent / black
  • Privacy Screen for laptop or desktop screens 14.1"W (16:10)
  • Three easy attachment options: under-bezel tabs, tab guides or re-usable adhesive strips
More Information
Maximum screen size 14.1 "
SKU ASF141WEU
EAN 5024442896408
Technical details
Products per pallet2160 pc(s)
Maximum screen size35.8 cm (14.1")
Harmonized System (HS) code84733080
Design
Product colourBlack, Transparent
Features
Easy to removeYes
Easy to applyYes
Cleaning clothYes
Protection featuresScratch resistant
Brand compatibilityAny brand
Ergonomics
Weight & dimensions
Depth300 mm
Width1 mm
Weight40 g
Height190 mm
Package height265 mm
Package depth370 mm
Package width2 mm
Package weight190 g
Packaging data
Package height265 mm
Package depth370 mm
Package width2 mm
Package weight190 g
Packaging content
Quick start guideYes
Other features
Products per pallet2160 pc(s)
Logistics data
Master (outer) case width60 mm
Master (outer) case length390 mm
Master (outer) case height290 mm
Master (outer) case gross weight2.15 kg
Products per master (outer) case10 pc(s)
Quantity per pack1 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8 cm (14.1")
Hot Product
Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8... Login for pricing
DICOTA D30113 display privacy filter DICOTA D30113 display privacy filter Login for pricing
Port Designs Privacy Filter 2D Frameless display privacy filter 35.6 cm (14") Port Designs Privacy Filter 2D Framele... Login for pricing
Kensington 2-way Removable Privacy Screen Filter for 22" Monitors 16:10
Bestseller
Kensington 2-way Removable Privacy Scr... Login for pricing
V7 14" Privacy Filter for Notebook - 16:9 Aspect Ratio
New
V7 14" Privacy Filter for Noteboo... Login for pricing