V7 PS215W9AM display privacy filter 54.6 cm (21.5")
SKU
PS215W9AM
Login for pricing
In Stock: 3 available
V7 ScreenSentry 21.5" Magnetic Attach Privacy Filter for Widescreen Monitors - 16:9 Aspect Ratio
  • Snap on Magnetic Attachment
  • Blacks out side views beyond a 60° angle
  • Touch sensitive
  • Reversible matte-to-glossy
  • Blue light reduction
  • Anti-glare
  • TAA Compliant
More Information
SKU PS215W9AM
EAN 0662919122169
Manufacturer V7
Availability In Stock
Protecting Your Privacy
Protects Sensitive Data
Protects sensitive data from visual hackers with a +/- 30 degree viewing angle restriction.
Easy Application
Reversible Glossy or Matte Finish
Multi-Layer Privacy Protection
Technical details
Maximum screen size54.6 cm (21.5")
Design
Ergonomics
You may also be interested in
Compare Products
Product V7 PS215W9AM display privacy filter 54.6 cm (21.5") V7 PS215W9AM display privacy filter 54... Login for pricing
Kensington 2-way Removable Privacy Screen Filter for 23.8'' Monitors 16:9
Bestseller
Kensington 2-way Removable Privacy Scr... Login for pricing
Kensington 2-way Removable Privacy Screen Filter for 22" Monitors 16:10 Kensington 2-way Removable Privacy Scr... Login for pricing
StarTech.com Monitor Privacy Screen for 27 inch PC Display - Computer Screen Security Filter - Blue Light Reducing Screen Protector Film - 16:9 WideScreen - Matte/Glossy - +/-30 Degree StarTech.com Monitor Privacy Screen fo... Login for pricing
StarTech.com Monitor Privacy Screen for 24 inch PC Display - Computer Screen Security Filter - Blue Light Reducing Screen Protector Film - 16:9 Widescreen - Matte/Glossy - +/-30 Degree
Hot Product
StarTech.com Monitor Privacy Screen fo... Login for pricing
Kensington MagPro Magnetic Privacy Screen Filter for Laptops 14" (16:9)