PS32W9A2
Login for pricing
In Stock: 3 available
ScreenSentry 32" Privacy Filter for Widescreen Monitors - 16:9 Aspect Ratio
More Information
SKU PS32W9A2
EAN 0662919122145
Display filter featuresAnti-glare
Maximum screen size81.3 cm (32")
Aspect ratio16:9
Aspect ratio16:9
Ergonomics
Weight & dimensions
Width708 mm
Weight182.2 g
Height39 mm
Package height420 mm
Package depth840 mm
Package width5 mm
Package weight480.6 g
Packaging data
Package height420 mm
Package depth840 mm
Package width5 mm
Package weight480.6 g
Packaging content
Quick start guideYes
Compare Products
Product V7 ScreenSentry 32" Privacy Filter for Widescreen Monitors - 16:9 Aspect Ratio V7 ScreenSentry 32" Privacy Filte... Login for pricing
Kensington 2-way Removable Privacy Screen Filter for 22" Monitors 16:10
New
Port Designs 900335 display privacy filter 68.6 cm (27") Monitor Port Designs 900335 display privacy fi... Login for pricing
StarTech.com Monitor Privacy Screen for 27 inch PC Display - Computer Screen Security Filter - Blue Light Reducing Screen Protector Film - 16:9 WideScreen - Matte/Glossy - +/-30 Degree StarTech.com Monitor Privacy Screen fo... Login for pricing
StarTech.com Monitor Privacy Screen for 24 inch PC Display - Computer Screen Security Filter - Blue Light Reducing Screen Protector Film - 16:9 Widescreen - Matte/Glossy - +/-30 Degree