SKU
006R04148
Login for pricing
In Stock: 2 available
Everyday™ Cyan Remanufactured Toner by Xerox compatible with HP 651A 650A 307A (CE341A/CE271A/CE741A), Standard capacity
More Information
Printing colours Cyan
Brand compatibility HP
Capacity 16000.00
Colour cyan
SKU 006R04148
EAN 0095205064001
Manufacturer Xerox
Availability In Stock
Product Family Everyday
Product Videos View Video
PDF URLs View PDF
View PDF
View PDF
Prints that Pop. Vibrant color, rich blacks, crisp lines and sharp text.
Cut toner costs, not quality. Save big with up to 40%-60% saving on major printer brands.
Less risk, no hassles. Lifetime guarantee with free cartridge replacement.
Performance meets compatibility. Coverage for the most popular printer brands and models.
Features
Supply typeSingle pack
TypeCompatible
Colour toner cartridges quantity1
Black toner page yield16000 pages
Colour toner page yield16000 pages
Quantity per pack1 pc(s)
Replacement forHP CE341A/CE271A/CE741A
Brand compatibilityHP
OEM codeCE341A/CE271A/CE741A
Print technologyLaser printing
Printing coloursCyan
Country of originChina
Weight & dimensions
Package depth500 mm
Package weight2.66 kg
Package width240 mm
Package height140 mm
Print quality
Print technologyLaser printing
Packaging data
Package depth500 mm
Package weight2.66 kg
Package width240 mm
Package height140 mm
Technical details
TypeCompatible
OEM codeCE341A/CE271A/CE741A
Country of originChina
Harmonized System (HS) code84439990
Other features
Logistics data
Export Control Classification Number (ECCN)EAR99
You may also be interested in
Compare Products
HP CE285AD/85A Toner cartridge black twin pack, 2x1.6K pages/5% Pack=2 for HP Pro P 1100